Lindenbergas kartonāžas fabrika

Lindenbergas kartonāžas fabrikas ēka

Sarkanā trīsstāvu ķieģeļu ēka ir tipisks 19. gs. beigu ražošanas ēkas paraugs ar bagātīgu galvenās fasādes arhitektonisko noformējumu un kā padomju laikā , tā arī mūsdienās ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēkā sākotnēji atradās 1890. gadā dibinātā Ģertrūdes Lindenbergas aptieku kartonāžas fabrika, kas izgatavoja aptieku kastītes, kulītes un etiķetes. Fabrikas ražojumus līdz Pirmajam pasaules karam izplatīja pa visu carisko Krieviju. Otrā pasaules kara gados rūpnīcā vācu armija laboja ieročus. Vēlāk, pēc kara, uz fabrikas bāzes tika organizēts Aizputes rajona rūpkombināts. 1960. gadā no Rīgas uz Aizputes rajona rūpkombinātu pārcēla atslēgu fabrikas “Kvēle” iecirkņus un tika formēta Atslēgu un būvapkalumu rūpnīca “Aizpute”, kas nedaudz vēlāk kļuva par Metāla furnitūras rūpnīcu “Kurzeme”, un nu jau gandrīz 30 gadus zināma kā metāla furnitūras rūpnīca A/S “Kurzemes atslēga″.
Uzņēmums ražo durvju un logu furnitūru, izgatavo dārza, parku mēbeles, žogus, vārtus, komplektējošās detaļas citām ražotnēm un veic metāla virsmas galvaniskos pārklājumus.

Ievērības cienīgs ir A/S “Kurzemes atslēga” kluba telpu interjers, kurā saglabājies pārmaiņu neskarts, autentisks padomju postmodernisma interjers. Klubu un rūpnīcas ražošanas procesu var apskatīt par to savlaicīgi iepriekš vienojoties.

MFR (Metāla Furnitūras rūpnīcas) buklets_ENG

Adrese: Kalvenes iela 27, Aizpute
Telefons: (+371) 28633808
Internetā: www.mfr.lv
GPS: 56.716078, 21.614914

IMG_3124-HDR IMG_3110