SERDES 15. gadu jubilejas izstāde

serde

Aizputes novada tūrisma informācijas centrā, Atmodas ielā 16, apskatāma SERDES 15. gadu jubilejas izstāde. Tajā ir gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieku SERDEI dāvātie darbi gan no paša pirmā SERDĒ organizētā pasākuma “Plastmasas tēlniecības simpozija” 2003. gadā, gan pēdējos gados tapušie. Interesenti varēs iepazīties ar SERDES grāmatiņām sērijā “Tradīciju burtnīca”, kurā kopš 2007. gada izdoti 19 izdevumi, kā arī ar citām publikācijām par SERDI.

Cīravas saulgriežu rituāls

Cīrava_saulgriezis

No sirds gaidām ik katru kopējas enerģijas veidošanā, attīrīšanā un stiprināšanā CĪRAVAS SAULGRIEŽU RITUĀLĀ, kas norisināsies 21. jūnijā no plkst 21:00 Cīravas pils parkā uz salas. Ikviens ir aicināts kopā stiprināt tradīcijas, dzīveziņu un uzņemt dabas enerģētisko spēku!

Vairāk informācijas:
www.citaabra.lv

Līgo svētku darba laiks muižās

apCeļosim a3_abi_drukai

Līgo un Jāņu dienu darba laiks akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” Aizputes novada akcijas dalībniecēm:

Aizputes Jaunā pilsmuiža
22. jūnijs      9:00 – 15:00
23. – 25. jūnijs   SLĒGTS!
27. – 29. jūnijs   SLĒGTS!

Kazdangas pils
22. jūnijs   10:00 – 16:00
23. – 25. jūnijs   SLĒGTS!

Apriķu muiža
22., 23., 24. – uz iepriekšēju pieteikšanos (29184684)!

Ģirta Brumsona personālizstāde “Bez nosaukuma”

brumsons_metrasmaja

No 9. jūnija mākslas galerijā “Mētras māja”, Pasta ielā 1a, apskatāma multimākslinieka Ģirta Brumsona personālizstāde “Bez nosaukuma”. Izstāde apkopoti mākslinieka pēdējā laikā radītie darbi. Starp darbiem nav vienojošas tēmas, bet mākslinieka rokraksts, kas saknes meklē sirreālismā un avangardā, strāvo cauri visai izstādei.

Vairāk informācijas:
www.metra-a.lv

Apceļosim pilis un muižas

Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” no 2017. gada 1. maija līdz 28. oktobrim aicina ikvienu piedalīties akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, viesojoties 69 objektos, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi valstiskuma veidošanā.

Akcijā piedalās arī Aizputes jaunā pilsmuiža, Apriķu muiža un Kazdangas pils!

apCeļosim a3_abi_drukai

Akciju atklās ar zibakcijas video sociālajos tīklos 1. maijā un noslēgs, ar nu jau plaši zināmo Leģendu nakti, 28. oktobrī. Galvenie akcijas noteikumi paredz, lai kļūtu par akcijas dalībnieku, ir jāsaņem apceļotāja karte un jāsāk ceļot! Karti var lejupielādēt interneta vietnē www.pilis.lv un izdrukāt vai saņemt jebkurā pilī un muižā, kas piedalās akcijā. Apceļotāji, kuri būs viesojušies vismaz 5 no 69 pilīm un muižām, saņemot par to atzīmi savā kartē, piedalīsies piļu un muižu dāvāto balvu izlozē, bet aktīvākie 50 apceļotāji saņems ielūgumu uz balli Jaunpils pilī 2017. gada 25. novembrī. Ierodoties ar apceļotāja karti jebkurā no akcijas pilīm vai muižām, tā pēc apmeklējuma jāiesniedz atzīmēšanai.

Vairāk informācijas: www.pilis.lv

Kustību mākslas nodarbības Cīravā

111

Interesenti aicināti pieteikties KUSTĪBU MĀKSLAS nodarbībām Cīravas Kultūras namā! Kustību māksla ir brīvās dejas virziens, kas veicina fizisko izturību, radošumu un atbrīvotību.

Nodarbības tiek veidotas bez vecuma ierobežojumiem. Dalība nodarbībās bez maksas!

Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanās:
28832110 (Kristīne Brīniņa)
brinina.kristine@gmail.com

Atradums Aizputes Jaunās pilsmuižas bēniņos

IMG_0828

Interesantais un senais atradums Aizputes novadpētniecības muzeja ēkas bēniņos būtu varējis netraucēti gulēt tur vēl ilgi, ja vien nebūtu bijusi vajadzība remontēt senās ēkas griestu pārsedzes mājas bēniņos. Šobrīd ir gūts apstiprinājums Jaunās Pilsmuižas bēniņos atrastā ģerboņa piederībai Tornavu dzimtai.

Vairāk lasiet:
facebook.com/Aizpute
draugiem.lv/Aizpute
facebook.lv/Aizputesmuzejs

 

Atklāts jauns tūrisma objekts – Čiekuru bedrīšakmens

10629479_1008161955863001_7602035987854819061_o

Aprīļa pašā sākumā LPC ekspedīcija Aizputes apkārtnē apstiprināja Laimas Landmanes ziņojumu par bedrīšakmens atradumu lauku ceļa malā netālu no Ozolkalnu mājām. Klajos laukos pie ceļa līkuma esošajam un viegli pieejamam akmenim tiešām ir 7 seno cilvēku ieveidotas bedrītes, un tas kļūst par pirmo šobrīd zināmo bedrīšakmeni Aizputes pilsētas apkārtnē. Tas viegli pieejams braucot pa ceļu uz dienvidiem no Rokasbirzes. Akmens atrodas uz Čiekuru zemes, un tādēļ tam nosaukums – Čiekuru bedrīšakmens. Jaunatklātais kulta akmens ņemams valsts aizsardzībā, un tas kā viegli pieejams ir piemērots arī kā tūrisma objekts. Aizputes novadā atrodas arī trīs Mūrnieku bedrīšakmeņi (Cīravas pagastā).