Izstāde “Kurzemes galvassegas”

326214435_1802190416827575_627103626157135826_n

Aizputes Mākslas skolas izstāžu zālē no 25. janvāra līdz 30. martam Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde!

Darba laiks – P., O., T., C., P. 14:00 – 18:00; S., Sv. – slēgts

Izstādē ir apskatāmi krāšņākie Kurzemes meiteņu vainagi, kaspīnes, sievu cepures, kā arī mūsdienu interpretācijā radīti galvas ģērbi. Ikdienā liepavietes darina krāšņos Kurzemes cimdus un zeķes, segas, brunču audumus, Kurzemes lielos lakatus, dreļus, grezni tamborētus un adītus galdautus. Izstādē piedalās astoņas liepavietes- Zigrīda Muceniece ar sieviešu cepuru studijām, Ramona Ingiļavičute ar meiteņu kaspīņu un vainagu studijām un atdarinājumiem, Antra Alksne, Elza Hofmane, Sandra Brūna, Ilze Škuberte ar kurzemes etnogrāfisko kreklu un cimdu rakstu studijām un interpretācijām mūsdienu galvas ģērbā. Kopumā izstādē apskatāmi aptuveni 80 darbu, no kuriem 20 ir sieviešu etnogrāfiskās cepures studijas, 40 meiteņu vainagu un kaspīņu studijas.

Studijas radošā vadītāja Smaida Rubeze stāsta, ka etnogrāfijas izpēte un skrupuloza vēsturisko prototipu atdarināšana prasa lielu laika un darba ieguldījumu, kas šodienas tehnoloģiskajā pragmatismā uzskatāms par unikālu brīnumu. Vienlaikus atzīstot, ka, iespējams, tieši šīs aizraušanās pasargā no 21. gadsimta vispārējā uzmanības deficīta, vientulības sindroma un citām sabiedriskām kaitēm.

Tautas lietišķās mākslas studiju “Liepava” 1953. gadā no entuziastu kopas izveidoja Liepājas Vēstures un mākslas muzeja pamatlicējs, tautas mākslas speciālists un pedagogs Jānis Sudmalis. Tā ir pirmā un vecākā tautas lietišķās mākslas studija Latvijā. Ar to mūspusē aizsākās vērā ņemama tautas mākslas tradīciju izzināšana un turpināšana.