Leģendu nakts Aizputes novadā

Leģendu-nakts-2017 Facebook

No plkst. 19.00 – 22.00 DZĒRVES MUIŽA aicina ikvienu, kurš vēlas piedzīvot jautrus brīžus, piedaloties orientēšanās spēlē sveču gaismā ar dažādiem pārsteigumiem, kā arī klausoties spoku un blēņu stāstus. Būs iespēja parādīt savas zināšanas un attapību nodarbībā ”Tā mācījās senāk”. Teiksmainajā muižas pagrabstāvā viesi varēs sasildīties pie kamīna, pacienāties ar tēju un muižas našķiem.
Ieeja bez maksas (ja ir vēlme skolai kaut ko dāvināt, tad priecāsimies par pavasara puķu sīpoliņiem)!

Bet APRIĶU MUIŽA no plkst. 20.00 – 24.00 aicina iepazīt vēsturisko muižas ēku un iepazīt leģendas, pagrabu pastāstus, izbaudīt muižas ķēķa noskaņas un nokļūt līdz bēniņiem, kur būs iespēja radoši izpausties un uzrakstīt savu vēstījuma vēstuli muižkungam.
Aktivitātes norisināsies visa vakara garumā. Visas aktivitātes ir bezmaksas!

!!!UZMANĪBU akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” dalībniekiem!
28. oktobrī no plkst. 19.00 – 22.00 Aizputes vīna darītavā, kas atrodas Aizputes Pilsmuižas pagrabos, būs iespēja saņemt zīmodziņu ceļotāju kartē, kā arī aicināti nobaudīt vīna darītavā tapušos vīnus un noklausīties interesantus vīna darīšanas stāstus.

Uz tikšanos Leģendu naktī!

Anitas Zīvertes izstāde galerijā “Mētras Māja” Aizputē

metrasmaja_anita_ziverte

Š.g. 7.oktobrī galerijā “Mētras Māja”, Pasta ielā 1a, atklāj mākslinieces Anitas Zīvertes personālizstādi “Splīns”.

Izstādē ar zilās krāsas dominanti, skatāmas Aspazijas, Bodlēra un Al Mutamida dzejas motīvu impresijas – portreti un etīdes. Izstādi veido darbi cianotīpijas un pasteļu tehnikā.Darbos dominē sievietes tēls, tomēr portreti nav dokumentāls vēstījums. Mākslinieces rokrakstam raksturīgs karnevāla elements, kas jūtams darbu noskaņā, šķietamajā mirkļa tvērumā. Interesanta ir darbu tapšanas ģeogrāfija – starp Rīgu, Saldu, Liepāju un mazliet Andalūzijas.

Māksliniece ir mākslas maģistre, strādā cianotipijas tehnikā, akvarelī un pastelī, aizraujas ar karikatūru. Izstāžu prakse no 2006.gada – piedalījusies lietišķās mākslas izstādēs sadarbībā ar biedrību „Jaunā mākslas lāde” un „Heršela grupa”. Izstāde “Splīns” ir mākslinieces Anitas Zīvertes pirmā personālizstāde.

Vēl tikai mēnesi Apceļosim pilis un muižas

Līdz 28. oktobrim biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” aicina ikvienu piedalīties akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, viesojoties 69 objektos, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi valstiskuma veidošanā.

Akcijā piedalās arī Aizputes jaunā pilsmuiža, Apriķu muiža un Kazdangas pils!

apCeļosim a3_abi_drukai

Akciju noslēgs, ar nu jau plaši zināmo Leģendu nakti, 28. oktobrī. Galvenie akcijas noteikumi paredz, lai kļūtu par akcijas dalībnieku, ir jāsaņem apceļotāja karte un jāsāk ceļot! Karti var lejupielādēt interneta vietnē www.pilis.lv un izdrukāt vai saņemt jebkurā pilī un muižā, kas piedalās akcijā. Apceļotāji, kuri būs viesojušies vismaz 5 no 69 pilīm un muižām, saņemot par to atzīmi savā kartē, piedalīsies piļu un muižu dāvāto balvu izlozē, bet aktīvākie 50 apceļotāji saņems ielūgumu uz balli Jaunpils pilī 2017. gada 25. novembrī. Ierodoties ar apceļotāja karti jebkurā no akcijas pilīm vai muižām, tā pēc apmeklējuma jāiesniedz atzīmēšanai.

Detalizētāka informācija par “Leģendu nakti” un pasākuma programmas sekos!

Vairāk informācijas: www.pilis.lv

Kustību mākslas nodarbības Cīravā

111

Interesenti aicināti pieteikties KUSTĪBU MĀKSLAS nodarbībām Cīravas Kultūras namā! Kustību māksla ir brīvās dejas virziens, kas veicina fizisko izturību, radošumu un atbrīvotību.

Nodarbības tiek veidotas bez vecuma ierobežojumiem. Dalība nodarbībās bez maksas!

Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanās:
28832110 (Kristīne Brīniņa)
brinina.kristine@gmail.com

Atradums Aizputes Jaunās pilsmuižas bēniņos

IMG_0828

Interesantais un senais atradums Aizputes novadpētniecības muzeja ēkas bēniņos būtu varējis netraucēti gulēt tur vēl ilgi, ja vien nebūtu bijusi vajadzība remontēt senās ēkas griestu pārsedzes mājas bēniņos. Šobrīd ir gūts apstiprinājums Jaunās Pilsmuižas bēniņos atrastā ģerboņa piederībai Tornavu dzimtai.

Vairāk lasiet:
facebook.com/Aizpute
draugiem.lv/Aizpute
facebook.lv/Aizputesmuzejs

 

Atklāts jauns tūrisma objekts – Čiekuru bedrīšakmens

10629479_1008161955863001_7602035987854819061_o

Aprīļa pašā sākumā LPC ekspedīcija Aizputes apkārtnē apstiprināja Laimas Landmanes ziņojumu par bedrīšakmens atradumu lauku ceļa malā netālu no Ozolkalnu mājām. Klajos laukos pie ceļa līkuma esošajam un viegli pieejamam akmenim tiešām ir 7 seno cilvēku ieveidotas bedrītes, un tas kļūst par pirmo šobrīd zināmo bedrīšakmeni Aizputes pilsētas apkārtnē. Tas viegli pieejams braucot pa ceļu uz dienvidiem no Rokasbirzes. Akmens atrodas uz Čiekuru zemes, un tādēļ tam nosaukums – Čiekuru bedrīšakmens. Jaunatklātais kulta akmens ņemams valsts aizsardzībā, un tas kā viegli pieejams ir piemērots arī kā tūrisma objekts. Aizputes novadā atrodas arī trīs Mūrnieku bedrīšakmeņi (Cīravas pagastā).