Latvijas Tautas Saimes grāmata apceļo Aizputes novadu

1-image2

No 2017. gada 16. novembra līdz 2018. gada 26. janvārim Aizputes novadu apceļos “Latvijas Tautas Saimes grāmata”. Tās svinīga atvēršana un iedziedāšana Aizputes novadā notiks 16. novembrī plkst. 18:00 Aizputes Kultūras namā.

Šī grāmata ir Rīgas aktīvo senioru alianses iniciatīva – rakstīsim savas Tautas Saimes grāmatu, atsaucoties valdības aicinājumam ieteikt un īstenot idejas, sagaidot Latvijas Valsts 100 gadu jubileju.

LATVIJAS TAUTAS SAIMES GRĀMATA – pieturas punkti Aizputes novadā

Annas Orniņas grafikas darbu izstāde “Otrā atskaite”

Anna Ornina_Nams melnaja kalna

4. novembrī mākslas galerijā “Mētras māja” plkst. 17:00 tiks atklāta mākslinieces Annas Orniņas grafikas darbu izstāde “Otrā atskaite”.

Anna Orniņa mācījusies Latvijas Universitātē un Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā – grafikā. Izstādē skatāmi darbi, kas tapuši gan studiju laikā, gan pēc Latvijas Mākslas akadēmijas beigšanas. Šobrīd māksliniece strādā teātra namā “Jūras vārti” par mākslinieciski izglītojošo programmu producenti, taču brīvajā laikā aizraujas ar grāmatu dizainu.

Vairāk informācijas:
www.metra-a.lv
www.facebook.com/Aizpute

Kustību mākslas nodarbības Cīravā

111

Interesenti aicināti pieteikties KUSTĪBU MĀKSLAS nodarbībām Cīravas Kultūras namā! Kustību māksla ir brīvās dejas virziens, kas veicina fizisko izturību, radošumu un atbrīvotību.

Nodarbības tiek veidotas bez vecuma ierobežojumiem. Dalība nodarbībās bez maksas!

Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanās:
28832110 (Kristīne Brīniņa)
brinina.kristine@gmail.com

Atradums Aizputes Jaunās pilsmuižas bēniņos

IMG_0828

Interesantais un senais atradums Aizputes novadpētniecības muzeja ēkas bēniņos būtu varējis netraucēti gulēt tur vēl ilgi, ja vien nebūtu bijusi vajadzība remontēt senās ēkas griestu pārsedzes mājas bēniņos. Šobrīd ir gūts apstiprinājums Jaunās Pilsmuižas bēniņos atrastā ģerboņa piederībai Tornavu dzimtai.

Vairāk lasiet:
facebook.com/Aizpute
draugiem.lv/Aizpute
facebook.lv/Aizputesmuzejs

 

Atklāts jauns tūrisma objekts – Čiekuru bedrīšakmens

10629479_1008161955863001_7602035987854819061_o

Aprīļa pašā sākumā LPC ekspedīcija Aizputes apkārtnē apstiprināja Laimas Landmanes ziņojumu par bedrīšakmens atradumu lauku ceļa malā netālu no Ozolkalnu mājām. Klajos laukos pie ceļa līkuma esošajam un viegli pieejamam akmenim tiešām ir 7 seno cilvēku ieveidotas bedrītes, un tas kļūst par pirmo šobrīd zināmo bedrīšakmeni Aizputes pilsētas apkārtnē. Tas viegli pieejams braucot pa ceļu uz dienvidiem no Rokasbirzes. Akmens atrodas uz Čiekuru zemes, un tādēļ tam nosaukums – Čiekuru bedrīšakmens. Jaunatklātais kulta akmens ņemams valsts aizsardzībā, un tas kā viegli pieejams ir piemērots arī kā tūrisma objekts. Aizputes novadā atrodas arī trīs Mūrnieku bedrīšakmeņi (Cīravas pagastā).