Linmeijera sienas gleznojums

Linmeijers

Sadarbībā ar mākslinieci Gerdu Stūri uz Linmeijera ēkas mūra ir izveidota lielformāta sienas glezna “DIEVS SVĒTĪ LATVIJU”. Gleznas galvenā kompozīcija veidojas, pārveidojot mājas daļu par triumfa arku, kas veidota iedvesmojoties no Latvijas 20.gs. 20-30-gadu arhitektūras un latviskiem simboliem – ozolu vijām, latvju rakstiem un citiem motīviem.

Arkas centrālo daļu rotā uzraksts “DIEVS SVĒTĪ LATVIJU”. Sienas gleznas dinamisko un uzmanību piesaistošo daļu veido latviskuma alegorija – tautu meita uz balta zirga, kura dodas cauri arkai. Sienas gleznā atspoguļota versija par Latvijas triumfa arku, simbolizējot latviskuma uzvaru un triumfu, izveidojot savu valsti un pierādot savu drosmi un dzīvotspēju. Tādējādi uzvara manifestējas arhitektūrā, simbolizējot vārtus uz nākotni.

Gleznā triumfa arku papildina jūras fons un pasaules kontinentu arhitektūras simboli, kas alegoriski attēlo Latvijas saikni ar pasauli, vienlaicīgi atgādinot par Aizputi kā senu ostas pilsētu. Sienas gleznu veido biedrība “Linmeijers” un māksliniece Gerda Stūre. Gleznas izveidi līdzfinansējusi Aizputes novada dome.

Adrese: Pasta iela 6, Aizpute
Internetā: www.facebook.com/linmeijers