IMG_20200707_095301

ZIEDU MAZBĀNĪTIS

Ziedu mazbānītis ir biedrības Aizputes sieviešu apvienība “INTEGRO” projekts – ”Aizputes mazbānīša atgriešanās ziedu rotā”. Projekta mērķis ir ar vides objektu “Ziedu mazbānītis” pievērst uzmanību Aizputes vēsturei un panākt, lai to uzlūkotu par pilsētas simbolu. Lielformāta gleznas autors Ģirts Brumsons.
Latvijā savulaik ir pastāvējuši dzelzceļi ar pieciem dažādiem sliežu platumiem. Aizpute-Liepāja dzelzceļa līnija bija ne tikai pirmā šaursliežu dzelzceļa līnija Latvijas iekšzemē, bet arī vienīgā vispārējās lietošanas dzelzceļa līnija ar 1000mm sliežu platumu.

Adrese: Atmodas iela 8, Aizpute

spilvens_aizp_nofilter

Mākslinieces Mētras Drulles online veikals

Mākslinieces Mētras Drulles online veikals – galerija, kurā zīmējumi, gleznas un grafikas top par krekliem, džemperiem, krūzēm un citām noderīgām lietām!

Internetā: https://shop.metradrulle.lv/
Adrese: pataustīt un izvēlēties paraugus var veikalā “Mētras Māja” Pasta 1a, Aizpute

32-aizputes-pilsdrupas-3

Bruņinieks

2016. gada augustā, 13. Starptautiskā čuguna mākslas simpozija ietvaros, mākslinieks Kārlis Alainis izveidoja lielformāta bruņinieka skulptūru. Pēc simpozija tika veikti skulptūras apstrādes darbi un 2017. gada 1. aprīlī skulptūra tika atklāta. Skulptūra novietota pie Livonijas ordeņa pilsdrupām kā apskates objekts pilsētniekiem un pilsētas viesiem. Bruņinieka skulptūra tapusi sadarbībā ar mākslinieku darbnīcu un rezidenču centru SERDE.

Adrese: Liepājas iela 9, Aizpute

DSC_0165

Sienas gleznojums

Izmantojot kanādiešu mākslinieces Silvijas Bordas skices, blakus SERDES rezidenču centra SERDE ēkā Atmodas ielā 11 – tapis sienas gleznojums. Gleznojumu pēc mākslinieces skices veidojis filmu mākslinieks no Kanādas Reiners Derdo. Silvija Borda Aizputē ir viesojusies vairākkārt projekta “Frontiers in Retreat” ietvaros, un viņu šai idejai iedvesmojuši vecie Aizputes ābeļdārzi. Māksliniece izstrādājusi skices Atmodas un Kalvenes ielas ēkām, kuras nākotnē varētu tikt apgleznotas ar ābolu un ābeļziedu motīviem.

Adrese: Atmodas iela 11, Aizpute

Linmeijers

Linmeijera sienas gleznojums

Sadarbībā ar mākslinieci Gerdu Stūri uz Linmeijera ēkas mūra ir izveidota lielformāta sienas glezna “DIEVS SVĒTĪ LATVIJU”. Gleznas galvenā kompozīcija veidojas, pārveidojot mājas daļu par triumfa arku, kas veidota iedvesmojoties no Latvijas 20.gs. 20-30-gadu arhitektūras un latviskiem simboliem – ozolu vijām, latvju rakstiem un citiem motīviem. Arkas centrālo daļu rotā uzraksts “DIEVS SVĒTĪ LATVIJU”. Sienas […]

_MG_5498

Pandas mamma ar mazuli

Kokā grieztā skulptūra “Pandas mamma ar mazuli” tapusi tepat Aizputē, mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrā SERDE. Tās autors ir jaunais mākslinieks Jasuši Kojama no Japānas. Šo vietu, kur tagad ir novietota skulptūra, mākslinieks ir izvēlējies pats. Skulptūra ir veltījums visām mammām ar mazuļiem.

Adrese: Skvēriņā Liepājas un Katoļu ielas krustojumā

_MG_5483

Čuguna taure

2009. gadā izveidota čuguna skulptūra “Runā Aizpute”, kuru veidojis igauņu mākslinieks Ullo Karro sadarbībā ar mākslinieku darbnīcu un rezidenču centru SERDE. Skulptūra atrodas Aizputes Tirgus laukumā.