Industriālā mantojuma dienas Aizputē

Industriālā mantojuma diena 17.09.2021.

Piektdien, 17. septembrī, Industriālā mantojuma dienu ietvaros, aicinām apmeklēt rūpnīcu AS “Kurzemes atslēga” un Industriālā mantojuma objektu – Aizputes ūdenstorni!

Industriālais mantojums ir mūsu kultūras mantojuma daļa, kas stāsta par industriālo tehnoloģiju attīstību, darba metodēm un darba apstākļu izmaiņām un palīdz plašāk izprast sabiedrības attīstību un vēsturi. Industriālā mantojuma tūrisms ir lieliska iespēja iepazīties ar senām industriālajām ēkām, tehniku un tās izmantošanai nepieciešamajām iemaņām. Šogad Industriālā mantojumu dienas norisinās Eiropas kultūras mantojumu dienas ietvaros no 17. – 19. septembrim. Šī gada tēma veltīta transportam, izceļot vairāk nekā 80 objektus visā Latvijā un paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, bākām un pašu spēkratu kolekcijām.

Pasākuma ietvaros, aicinām apmeklēt uz iepazīt ražošanas procesu “Kurzemes atslēgas rūpnīcā”. Fabrikas ēka celta 19. gs. beigās kā tipisks ražošanas ēku paraugs un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji ēkā tika ražotas aptieku kastītes, kulītes un etiķetes, kas tika izplatītas pa visu carisko Krieviju. Otrā pasaules kara laikā rūpnīcā vācu armija laboja ieročus. Taču kopš 1960. gada ēkā darbojas Metāla furnitūras rūpnīca “Kurzeme”, šodien – AS “Kurzemes atslēga”, kas ražo atslēgas un dažādus būvkalumus.

Aizputes ūdenstornis celts 1960. gadā un darbojās līdz 2009. gadam tas pilsētas ūdens apgādes sistēmā. 2018. gadā, pateicoties INTERREG Igaunijas – Latvijas programmai un Aizputes novada pašvaldībai, ūdenstornis ir kļuvis par Industriālā mantojuma objektu – skatu torni.

Programma:
Ekskursija rūpnīcā AS “Kurzemes atslēga” plkst. 13:30 (dalības maksa 2 EUR). Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 28617307 vai e – pastā: turisms@aizpute.lv
Aizputes ūdenstornis pieejams apskatei no 15:00 – 17:00 (ieejas maksa 1 EUR)

 Laipni aicināti!