Mežtaka

BFH_logo_lv

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas – Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā.

Kopējais takas garums ir ap 2141 km, 102 līdz 114 dienas jeb ceļā pavadāmi vairāk kā 3 mēneši. Mežtakas garums Latvijā sasniedz 674 km (31-38 dienas), Lietuvā 747 km (36 – 38 dienas), Igaunijā  720km (35 – 38 days). Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām. Segums: meža ceļi un takas, lauku ceļi, asfaltētu ceļu nomales, smilšainas vai akmeņainas pludmales.

Cauri Aizputes apkārtnei ved 2 Mežtakas posmi: Kalvene – Aizpute, Aizpute – Kazdanga – Snēpele.

Maršruta informācija – Dienvidkurzeme: https://baltictrails.eu/lv/forest/itinerary/26?lang=lv

Vairāk informācijas: www.baltictrails.eu

Mežtakas maršruts Kurzemē tiek veidots projekta LLI – 448 “Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts) ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības Interreg V – A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam atbalstu.