AIZPUTES VELOBRAUCIENS 2023

Plakāts png formātāAizputes Tūrisma centrs sadarbībā ar Aizputes sporta centru “Lejaskurzeme” aicina 30. septembrī plkst. 10:00 uz ikgadējo tūrisma sezonas noslēguma velobraucienu!

Tūrisma sezonas noslēguma velobraucieni ir kļuvuši par tradīciju, kuru laikā dalībnieki iepazīst Aizputes un apkārtnes kultūrvēsturisko mantojumu, dažādus tūrisma apskates objektus un Aizputes apkārtnes uzņēmumus.

Velo braucienā pa mazbānīša Aizpute-Liepāja ceļu dosimies pie uzņēmējiem Cīravas pagastā – mēbeļu audzētavā MEŽA DIZAINA DĀRZS, un uz mākslinieka, dzejnieka un biškopja Imanta Ozola saimniecību “Gustos”. Atpakaļceļā apmeklēsim Lažas Padures muižu.
Aicinām dalībniekus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī parūpēties par sev nepieciešamajām uzkodām un dzērieniem brauciena laikā.

Reģistrācija braucienam no plkst. 09:30 Aizputes sporta centrā “Lejaskurzeme”, Ziedu ielā 7.
Starts: plkst. 10:00.
Aptuvenais maršruta garums: 27km

Pieteikšanās velobraucienam līdz 28. septembrim: šeit

Dalība velobraucienā ir bez maksas!

Aizputes velobrauciena 2023 nolikums

17. jūnijā Aizputē atklās grāmatu “Gleznaini ceļojumi pa Kurzemi” un dosies pastaigā pa tās pēdām

Šā gada 17. jūnijā plkst. 16.00 starpnozaru mākslas grupa “SERDE”, Atmodas iela 9, Aizputē aicina uz Aizputē dzīvojušā jurista un dzejnieka Ulriha fon Šlipenbaha (1774 – 1826) ceļojumu aprakstu krājuma “Gleznaini ceļojumi pa Kurzemi” tulkojuma latviešu valodā atklāšanu.

Krājuma “Gleznaini ceļojumi pa Kurzemi” pirmizdevums klajā laists 1809. gadā vācu valodā un izdots gan Rīgā, gan Leipcigā. Šis ir pirmais un plašākais Kurzemes apraksts, kura autors ir kurzemnieks. Apraksti nav datēti, bet, spriežot pēc aprakstu secības un norādēm par ceļu, vēsturiskiem notikumiem un laikapstākļiem, ceļojumi veikti 1806. gada vasarā. Pēc aprakstītā iespējams izdalīt trīs maršrutus: 1) Dižvormsātes muiža–Alšu muiža–Briņķu muiža–Stroķu muiža–Durbe–Grobiņa–Liepāja–Papes ezers–Iļģu muiža–Apriķi–Alsunga-Ēdole;  2) Dundaga–Kolka–Tiņģeres muiža–Sasmaka–Talsi–Renda–Kuldīga un 3) Aizpute–Kazdanga–Valtaiķi–Skrunda–Saldus–Blīdene–Mežinieku muiža–Lielbērzes muiža–Dobele–Virkus muiža–Jelgava.

Kurzemes apceļotājs, Ulrihs fon Šlipenbahs, uzskatāms arī par dokumentālo žurnālistu, jo detalizēti fiksējis pilsētu un muižu ēkas, to iekārtojumu un interjeru, parkus, senlietu krātuves, gleznu kolekcijas, monumentus, kas līdz mūsdienām ir zuduši vai mainījušies. Krājumā aprakstītas 31 muiža, sešas pilsētas un miesti, kurus autors apceļojis laikā no 1804. līdz 1807. gadam.

Grāmatu latviešu valodā tulkojis vēsturnieks Agris Dzenis, redaktors, dzejas tulkotājs un atdzejotājs Arturs Hansons, mākslinieks Mārtiņš Ratniks, priekšvārdu rakstījis piļu un muižu eksperts, būvarheologs Juris Zviedrāns.

Pēc grāmatas atklāšanas plkst. 17.00 Aizputes tūrisma informācijas centrs aicina doties pastaigā pētnieka Jura Zviedrāna vadībā pa grāmatā aprakstītajām vietām Aizputē. Pieteikšanās šeit https://forms.gle/dZ28mbmU6rP3CD9f8

 

Izstāde “Kurzemes galvassegas”

326214435_1802190416827575_627103626157135826_n

Aizputes Mākslas skolas izstāžu zālē no 25. janvāra līdz 30. martam Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde!

Darba laiks – P., O., T., C., P. 14:00 – 18:00; S., Sv. – slēgts

Izstādē ir apskatāmi krāšņākie Kurzemes meiteņu vainagi, kaspīnes, sievu cepures, kā arī mūsdienu interpretācijā radīti galvas ģērbi. Ikdienā liepavietes darina krāšņos Kurzemes cimdus un zeķes, segas, brunču audumus, Kurzemes lielos lakatus, dreļus, grezni tamborētus un adītus galdautus. Izstādē piedalās astoņas liepavietes- Zigrīda Muceniece ar sieviešu cepuru studijām, Ramona Ingiļavičute ar meiteņu kaspīņu un vainagu studijām un atdarinājumiem, Antra Alksne, Elza Hofmane, Sandra Brūna, Ilze Škuberte ar kurzemes etnogrāfisko kreklu un cimdu rakstu studijām un interpretācijām mūsdienu galvas ģērbā. Kopumā izstādē apskatāmi aptuveni 80 darbu, no kuriem 20 ir sieviešu etnogrāfiskās cepures studijas, 40 meiteņu vainagu un kaspīņu studijas.

Studijas radošā vadītāja Smaida Rubeze stāsta, ka etnogrāfijas izpēte un skrupuloza vēsturisko prototipu atdarināšana prasa lielu laika un darba ieguldījumu, kas šodienas tehnoloģiskajā pragmatismā uzskatāms par unikālu brīnumu. Vienlaikus atzīstot, ka, iespējams, tieši šīs aizraušanās pasargā no 21. gadsimta vispārējā uzmanības deficīta, vientulības sindroma un citām sabiedriskām kaitēm.

Tautas lietišķās mākslas studiju “Liepava” 1953. gadā no entuziastu kopas izveidoja Liepājas Vēstures un mākslas muzeja pamatlicējs, tautas mākslas speciālists un pedagogs Jānis Sudmalis. Tā ir pirmā un vecākā tautas lietišķās mākslas studija Latvijā. Ar to mūspusē aizsākās vērā ņemama tautas mākslas tradīciju izzināšana un turpināšana.

PĒCSVĒTKU PASTAIGA 19. NOVEMBRĪ

315517847_636167734967044_7939182825763552860_n
19.  novembrī aicinām uz kopīgu pēcsvētku pastaigu, kurā dosimies no Aizputes pilskalna uz Orma pilskalnu. Lēni un nesteidzīgi baudīsim pēdējās rudens dienas un izzināsim pilskalnu vēsturi.

Starts pie Aizputes Tūrisma informācijas centra, Atmodas ielā 16, plkst. 11:00. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Lūdzam nodrošināties ar laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem.

Kalvis Troska ar stand-up izrādi “Muļķības” Aizputes Vīna darītavā

thumbnail_Kalvis-Troska-Mulkibas-WEB-event-covers-18

Kalvis Troska dodas tūrē ar stand-up izrādi “Muļķības”

Komiķis Kalvis Troska Latvijas stand-up komēdijas scēnu ir gatavs papildināt ar savu solo izrādi “Muļķības”, izziņojot Latvijas tūri.

Comedy Latvia komiķim šī būs līdz šim apjomīgākā tūre pa Latviju,paredzot apmeklēt 18 pilsētas. Kalvis  ir Comedy Latvia sastāvā kopš 2014. gada. Viņš ir absurda komēdijas meistars, skatītāju no ikdienišķas situācijas vienmēr aizvedot tur, kur neviens nav gaidījis. “Viss, ko es stāstu, pa lielam ir muļķības. Pat ja ir sajūta, ka šoreiz gan Kalvis apskata visuma lielos jautājumus, beigās saproti, ka arī tās ir muļķības. Es mēģinu parādīt, ka dzīve nav tik nopietna un, ka daudz kas no tā, par ko uztraucamies un kas nodarbina mūsu galvu ikdienā, ir smieklu vērts. Tas, ka vajag manu prātu, lai to absurdu jums palīdzētu ieraudzīt – tā gan ir taisnība.”

Kopā ar Kalvi tūrē dosies arī Kārlis Strautiņš, nesenākais Comedy Latvia biedrs, kurš ātri iemantojis skatītāju simpātijas

Vairāk informācijas un biļetes  meklē: https://www.facebook.com/events/5590864554367913

ZIEMAS PASAKA AMALIENBURGAS MUIŽĀ

313438911_501603315212751_9090410343891108313_n

Apvienojot idejām bagātāko un apņēmīgāko aizputnieku inicatīvu, Amalienburgā norisināsies notikumiem bagāta svētku programma, kas aizsāksies jau 3. decembrī un noslēgsies 28. decembrī.

Ziemas pasaka, kas aizvedīs ikvienu Ziemassvētku sajūtu ceļojumā, kur uz papīra burts pēc burta tiks rakstītas vēstules mīļajiem, vēlēti labi vēlējumi un radīts pārsteiguma prieks, nosūtot vēstuli Ziemassvētku pastā ar īpašu, paša radītu apsveikuma kartīti, ar zīmogu zīmoglakā un īpašāko pastmarku kā nekur citviet! Plašajā meistardarbnīcu programmā ikviens atradīs sev un ģimenei interesējošo, radošo aktivitāti, lai svētku laiks būtu piepildīts prieka un mīlestības kopā esot. Ik nedēļu norisināsies gan dzejas un noskaņu vakari, gan koncerti, lai mirkli apstātos no darba dunas un ļautu baudīt dvēselei svētku gaidīšanas laiku un radītu sirdī svētku sajūtas.

Ziemas pasakas īpašo svētku atmosfēru būs iespējams iemūžināt skaistās fotogrāfijas pie Amalienburgas muižas fotomeistara. Mākslas, dizaina, garšas un sajūtu tirgus pārsteigs ar plašo dāvanu klāstu, kas iepriecinās sirdij tuvos svētku laikā, atrodot unikālu dāvanu atbilstoši katra gaumei. Piparkūku sirdis, pārsteidzošie laimes liešanas mirkļi, smiekli un smaids – tas viss – Ziemas pasakā Amalienburgas muižā!

Vairāk informācijas, zvanot: 28793700

Aizputē notiks Mārtiņa Freimaņa pirmo dziesmu koncertstāsts “I am fine”

thumbnail_Iam fine_pasakums

Mārtiņdienā, 10.novembrī pulksten 19 Aizputes kultūras namā notiks Mārtiņa Freimaņa pirmo dziesmu koncertstāsts “I am fine”.

Koncertstāstu veido 12 līdz šim plašākai auditorijai nezināmas mūziķa dziesmas, kuras viņš radīja 90. – tajos gados, mācoties Aizputes vidusskolā. Savas pirmās dziesmu pierakstu klades pēdējā lappusē Mārtiņš Freimanis uzšņāpis tekstu angļu valodā: i am fine. Tieši šī neviennozīmīgā frāze izvēlēta koncerststāsta nosaukumam.

Pilnībā saglabājot Mārtiņa Freimaņa radīto dziesmu mūziku un tekstus, katrai dziesmai tika meklēts un atrasts savs, unikāls skanējums, lai dziesmas iegūtu ne tikai vēsturiski svarīgu nozīmi, bet arī plašāku, mūsdienīgu skanējumu, lūkojot atklāt dziesmās iekodēto – viena jauna cilvēka vēstījumu pasaulei.

Dziesmas papildinātas ar šī projekta idejas autores un režisores – Mārtiņa Freimaņa draudzenes un skolasbiedrenes Maijas Kalniņas stāstījumu no laika, kad tapušas koncertstāstā izpildītās dziesmas.

“Tas būs īpašs un ļoti zīmīgs notikums, kad pirms 30 gadiem tapušās Mārtiņa dziesmas atkal atgriezīsies un skanēs vietā, kurā tās reiz tika radītas,” par gaidāmo notikumu priecājas Maija Kalniņa.

Dziesmu aranžējumus un to skanējumus kopēji meklēja, veidoja un arīdzan izpilda īpaši šim projektam izveidota mūziķu komanda: Normunds Kalniņš, Ieva Tālberga, Roberts Dinters, Zanda Štrausa, Raitis Eleris, Māris Zīlmanis, Kaspars Boroduško un Maija Kalniņa.

“Manuprāt, koncertstāsts “I am fine” jeb Mārtiņš Freimanis pirms “Tumsas”, ir visu pirms svētīgs darbs. Teju arheoloģisks izrakums, kas ir ne tikai vērtīgs kā atradums, kā liecība kāda spilgta talanta aizsākumam, bet kā jauns mākslas darbs, kas, izejot pamatīgu restaurācijas procesu, ieguvis savu patieso vērtību,” tā koncertstāstu vērtē mūzikas producents un mūziķis Guntars Račs.

Šobrīd ar Mārtiņa Freimaņa fonda atbalstu notiek darbs pie šo dziesmu ieraksta, lai drīzumā tās būtu pieejamas un klausāmas ikvienam interesentam.

Maija Kalniņa par šī koncerstāsta izveidi saņēma Liepājas Kultūras gada balvu 2021.

Biļetes uz koncertu var rezervēt, zvanot 29373185 vai 26740757, kā arī iegādāties Aizputes kultūras namā (10 eiro) vai www.bilesuparadize.lv.

10.novembrī Aizputē notiks arī citi Mārtiņam Freimanim veltīti notikumi, kas kļuvuši jau par Mārtiņdienas neatņemamu tradīciju. Pulksten 15 – Misiņkalna kapsētā notiks piemiņas brīdis mūziķa atdusas vietā, no pulksten 16 – 18 apmeklētājiem būs atvērta Mārtiņa Freimaņa piemiņas istaba Skolēnu Jaunrades centrā, Skolas ielā un visas dienas garumā pilsētas centrā skanēs Mārtiņa radītās dziesmas un mūzika.

VELOBRAUCIENS AIZPUTE – KAZDANGA

244112092_2203341239806243_5460721985388614286_nAizputes Tūrisma centrs sadarbībā ar Aizputes sporta centrs “Lejaskurzeme”, aicina 8. oktobrī plkst. 10:00 uz tūrisma sezonas noslēguma velobraucienu no Aizputes līdz Kazdangai.

Tūrisma sezonas noslēguma velobraucieni ir kļuvuši par tradīciju, kuru laikā dalībnieki iepazīst Aizputes un apkārtnes kultūrvēsturisko mantojumu, dažādus tūrisma apskates objektus un Aizputes apkārtnes uzņēmumus

Reģistrācija braucienam no plkst. 09:45, Aizputes sporta centrs “Lejaskurzeme”, Ziedu ielā 7.
Starts: plkst. 10:00.
Aptuvenais maršruta garums: 25km

Velo braucienā apmeklēsim uzņēmējus Kazdangā – SIA Rukši gaļas pārstrādes cehu un zemnieku saimniecības “Jaunkalni” graudu kalti. Izbrauksim Kazdangas parku ar velo, apskatīsim nostāstiem apvītos riņķa krustus pils parkā un apmeklēsim Kazdangas pili.
Aicinām dalībniekus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī parūpēties par sev nepieciešamajām uzkodām un dzērieniem brauciena laikā.

Pieteikšanās velobraucienam līdz 6. oktobrim: https://ieej.lv/velobrauciens2022

Dalība velobraucienā ir bez maksas!

Nolikums_Aizputei_velobrauciens_2022

Āboļošana – MĀKSLAS UN AMATNIECĪBAS GADATIRGUS

Āboļošana prog 22_page-0001

Šogad aprit 20 gadi, kopš Aizputē ir SERDE, un Āboļošana ir SERDES sezonas noslēguma pasākums, kurā katru gadu tiek aktualizētas mākslas, kultūras mantojuma un tradicionālās kultūras kopsakarības, jeb parādīts gada laikā paveiktais.

Pasākumā plānotas mākslas izstādes, dažādas darbnīcas, muzikāli priekšnesumi, mākslinieku un amatnieku tirdziņš.

“Āboļošanas” programma:

10.00 Iesāc rītu muzikālās apvienības “Pūt un palaid” pavadījumā
10.0013.00 Latviešu folkloras krātuves digitālajā arhīvā “Garamantas.lv” pierakstīto ēdienu rekonstrukcijas – Una Smilgaine
10.00 – 13.00 SERDES Novadpētniecības skolas vākums – saimniecības darbi un stāsti & senie Dienvidkurzemes ēdieni un to rekonstrukcijas – Ieva Vītola, Signe Pucena
11.00 Iepazīsti tradicionālos mūzikas instrumentus un Kurzemes melodijas kopā ar Sandru Lipsku un etnomuzikologu Ilmāru Pumpuru no “Skaņumājas”
12.00 Par stāstiem un stāstniekiem stāsta stāstnieks un folkloras pētnieks Guntis Pakalns
12.20 Ābolu mizošanas sacensības – kuram sanāks garākā miza
12.30 Tautas mūzikas grupas “Laiksne” koncertlekcija “Putra”
13.30 Deju nodarbība ar tradicionālās dejas lietpratēju Daci Smirnovu no etnodeju kompānijas “Zeidi”, rotaļas un sadziedāšanās
15.00 SERDES 20gades apskats ar ekskursiju

Darbnīcas:

Iemēģini aušanu ar tekstilmākslinieci Artu Skuju!
Uzzīmē SERDES māju kopā ar mākslinieci Gerdu!
Kandža
Ābolu sula – atnes 2 ķočus ar āboliem, vienu ziedo vīnam, otru – izspied sulai!

Jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt smg.serde@gmail.com vai zvanīt 29817180

 

MĀJAS KAFEJNĪCU DIENAS AIZPUTES APKĀRTNĒ

296929702_2452985221508509_6800416094616956507_n

Aicinām 12. un 13. augustā uz MĀJAS KAFEJNĪCU DIENĀM AIZPUTES APKĀRTNĒ.
Aizputes pilsēta, Cīravas, Kalvenes un Kazdangas pagasti iezīmē jaunā Dienvidkurzemes novada ziemeļu robežu.
Mājas kafejnīcu laikā Aizputes apkārtnē aicinām izzināt mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma stāstus, ieskatīties Aizputes pilsētas svētku norisē.
Izvēlies! – pabūt dārza svētkos, baudot smalkus konditorejas izstrādājumus ar elegantu pieskārienu? Varbūt izvēlēties pikantu maltīti lauku gaisotnē, vai tomēr ļauties mierpilnai maltītei ābeļdārzā vai mēbeļu audzētavā ticot neticamajam un varbūt arī ieraudzīt neredzamo?
Izbaudi Dienvidkurzemes ziemeļus kopā ar mūsu 11 lieliskajiem Māju kafejnīcu saimniekiem!
-ZAĻĻĀ VILLA – Avotu 21, Aizputē;
-MAZĀ ITĀLIJA MEDNIEKOS – “Mednieki”, Kalvenes pagasts;
-SMILTSĒRKŠĶU DĀRZS – “Lejiņas”, Kazdangas pagasts;
-LALU – Sakas iela 15, Aizpute;
-MEŽA DIZAINA DĀRZS – “Krišjāņi”, Cīravas pagasts;
-RANČOcrew – Ošu gatve 31,Aizpute;
-PAPARDĒS – Liepājas iela 21, Aizpute;
-MAZEL – Zvaigžņu iela 7a, Aizpute;
-MĀCĪTĀJMĀJAS KAFEJNĪCA – “Mācītājamāja” Lažas pagasts;
-RADOŠĀS GARŠAS – Liepājas iela 8, Aizpute;
-LAUKU OMES VIRTUVE – Skolas iela 2, Embūtes pagasts, Vībiņi.
Vairāk par dalībniekiem, ēdienkartēm, cenām un darba laikiem: https://ieej.lv/MAJASKAFEJNICASAIZPUTE

BOHĒMA AIZPUTĒ

Aizpute ir viena no vecākajām pilsētām Kurzemē, tajā laiks kustas savādāk, un katrs tās iedzīvotājs ir daļa no Aizputes būtības.

Aizputei piestāv bohēma un mēs gribam to ļaut nobaudīt arī Tev! Tādēļ šīs vietas patrioti, uzņēmēji un vienkārši fantastiski cilvēki ir izveidojuši piedāvājumu, lai ļautu jebkuram izbaudīt īsto Aizputi caur garšām un stāstiem.

Pievienojies veselas dienas piedzīvojumam un izbaudi Aizputes šarmu, iedzīvotāju sirsnību un pilsētas būtību.

Atvelc elpu, atpūties – izbaudi! Tu esi to pelnījis!

Ko piedzīvosi esot mūsu bohēmas virpulī?

Aizputes pilskrogs, bet kā vietējiem to patīk saukt – štābiņš. 19.gs celtā ēka par saviem saimniekiem sauc Inetu un Artūru Lapkas. Šobrīd pilskrogs ir vietējā kultūras telpa, kurā notiek dažādi pasākumi, kokteiļu vakari un dejas līdz rītam. Artūrs nodarbojas ar kaņepju audzēšanu un piedāvā iepazīt tik daudzos kaņepju pozitīvos aspektus. Tas ir stāsts par kaņepēm – mieru, veselību, zaļu domāšanu un aizmirstām saknēm. Kulsim paši savu kaņepju sviestu, veldzēsimies vasaras karstumā ar kaņepju ledus tēju un kombuchu. Ielūkosimies pilskroga pagrabos – tur ir ko redzēt!

Giardino di Napoli – tas ir stāsts par autentiskām Neapoles picām, ģimenes uzņēmumu un lielu mīlestību pret savu darbu. Dite un Aivars itāļu virtuves mākslu apguvuši un iedvesmojušies Neapolē un tieši viņi dalīsies ar savām zināšanām un sniegs meistarklasi krāsnī ceptajām picām, iepazīstinās ar to cepšanu, picu veidiem un Jūsu ziņā paliks gaaarrdoo picu degustācija. Romantiskā atmosfēra, itāļu mūzika un tikko ceptas picas smarža – mazs Itālijas nostūrītis pašā Aizputes centrā.

Aizputes pilsmuižas senajos velvju pagrabos saimnieko Sandija un Mārtiņš Santi – Aizputes vīna darītavas saimnieki. Paaudzēs nodotas zināšanas, kas kalpojušas kā vaļasprieks un aizraušanās, ir ļāvušas vīna darītavai kļūt par vienu no Aizputes lielākajiem tūrisma magnētiem. Tevi sagaidīs viesmīlīgais saimnieks un pieredzējis vīndaris Mārtiņš, kurš pastāstīs par vīna izgatavošanu, dalīsies praktiskos, amizantos un jautros pieredzes stāstos, kā arī palīdzēs atrast un izvēlēties tieši Tavai gaumei atbilstošu vīnu. Smieklu un izcilu emociju jūra garantēta.

Vienkārši sakot – maksimāls vieglums, gardēžu baudījums, kultūra un mazliet bohēmas.

Pieejamie datumi: 24. jūlijs, 28. jūlijs. Vietu skaits ierobežots. 

Starts: plkst. 13:00 pie Aizputes Livonijas pilsdrupām, Liepājas iela 9

Beigas: ap plkst. 20:00.

Dalība bohēmistu piedzīvojumā: 37 EUR no personas.

Piedāvājuma cenā iekļauts:
-Sirsnīgs dienas pavadonis/gids – Artūrs;
-Sviesta kulšana;
-Kaņepju tēja/kombucha degustācija;
-Ekskursija pilskrogā;
-Autentiskas Neapoles picu degustācijas, meistarklase;
-Vīna degustācija, uzkodas;
-Ekskursija pa Aizputi.

Pieteikšanās līdz 2️⃣0️⃣. jūlijam: https://ieej.lv/GRIBUPIETEIKTIES

IZZINOŠS PĀRGĀJIENS ORMAŅKALNĀ

Welc(2)Dienu pirms Lieldienām dosimies izzinošā pārgājienā cauri Misiņkalna parkam uz Ormaņkalnu. Baudīsim  pavasara sauli un dabas mošanos mežā un ieraudzīsim to, ko ikdienas steigā nenākas novērot. Pārgājienā dosimies arī uz Ormaņkalna pilskalnu un avotiņu.

Pārgājiens zinoša gida – biologa un ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā.
Pārgājiens ir apļveida. Starta un finiša vieta: Aizputes TIC, Atmodas iela 16 plkst. 10:00.
Pārgājiena ilgums aptuveni 3 – 4h.
Pārgājiens ir bezmaksas.
Lūdzam parūpēties katram par savām uzkodām un dzērieniem.

PIETEIKŠANĀS LĪDZ 13. APRĪLIM: https://forms.gle/ZVejSNhAQ49bX9rx9

Vairāk informācijas zvanot +371 28617307  vai rakstot aizpute@dienvidkurzeme.travel

Lūdzam nodrošināties ar laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem. Kārtīgiem vērotājiem – binoklis vai fotoaparāts atmiņu iemūžināšanai… un, protams, visiem labs garastāvoklis!!

Nolikums-Izzinošs pārgājiens Ormaņkalnā

Velobrauciens – APKĀRT AIZPUTEI

velo afiša_gatva-01

Aizputes novada Tūrisma un Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Aizputes novada sporta centru “Lejaskurzeme”, aicina 3. oktobrī plkst. 10:00 uz tūrisma sezonas noslēguma velobraucienu apkārt Aizputei. Pieteikšanās velobraucienam līdz 1. oktobrim pa tālr. 28617307 vai e – pastā: turisms@aizpute.lv!

Tūrisma sezonas noslēguma velobraucieni ir kļuvuši par tradīciju, kuru laikā dalībnieki iepazīst Aizputes apkārtnes kultūrvēsturisko mantojumu, dažādus tūrisma apskates objektus un Aizputes apkārtnes uzņēmumus.

Velobrauciena starts plkst. 10:00 no Aizputes novada sporta centra “Lejaskurzeme”, Ziedu ielā 7. Reģistrācija braucienam no plkst. 9:45. Aicinām dalībniekus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī parūpēties par sev nepieciešamajām uzkodām un dzērieniem brauciena laikā. Dalība velobraucienā ir bez maksas.

Velobrauciena nolikums 2021

Lūgums ņemt vērā, ka mainoties epidemioloģiskajai situācijai, velobraucienam iespējamas izmaiņas! Aktuālākajai informācijai sekot līdzi https://www.facebook.com/Aizpute

 

Industriālā mantojuma dienas Aizputē

Industriālā mantojuma diena 17.09.2021.

Piektdien, 17. septembrī, Industriālā mantojuma dienu ietvaros, aicinām apmeklēt rūpnīcu AS “Kurzemes atslēga” un Industriālā mantojuma objektu – Aizputes ūdenstorni!

Industriālais mantojums ir mūsu kultūras mantojuma daļa, kas stāsta par industriālo tehnoloģiju attīstību, darba metodēm un darba apstākļu izmaiņām un palīdz plašāk izprast sabiedrības attīstību un vēsturi. Industriālā mantojuma tūrisms ir lieliska iespēja iepazīties ar senām industriālajām ēkām, tehniku un tās izmantošanai nepieciešamajām iemaņām. Šogad Industriālā mantojumu dienas norisinās Eiropas kultūras mantojumu dienas ietvaros no 17. – 19. septembrim. Šī gada tēma veltīta transportam, izceļot vairāk nekā 80 objektus visā Latvijā un paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, bākām un pašu spēkratu kolekcijām.

Pasākuma ietvaros, aicinām apmeklēt uz iepazīt ražošanas procesu “Kurzemes atslēgas rūpnīcā”. Fabrikas ēka celta 19. gs. beigās kā tipisks ražošanas ēku paraugs un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji ēkā tika ražotas aptieku kastītes, kulītes un etiķetes, kas tika izplatītas pa visu carisko Krieviju. Otrā pasaules kara laikā rūpnīcā vācu armija laboja ieročus. Taču kopš 1960. gada ēkā darbojas Metāla furnitūras rūpnīca “Kurzeme”, šodien – AS “Kurzemes atslēga”, kas ražo atslēgas un dažādus būvkalumus.

Aizputes ūdenstornis celts 1960. gadā un darbojās līdz 2009. gadam tas pilsētas ūdens apgādes sistēmā. 2018. gadā, pateicoties INTERREG Igaunijas – Latvijas programmai un Aizputes novada pašvaldībai, ūdenstornis ir kļuvis par Industriālā mantojuma objektu – skatu torni.

Programma:
Ekskursija rūpnīcā AS “Kurzemes atslēga” plkst. 13:30 (dalības maksa 2 EUR). Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 28617307 vai e – pastā: turisms@aizpute.lv
Aizputes ūdenstornis pieejams apskatei no 15:00 – 17:00 (ieejas maksa 1 EUR)

 Laipni aicināti!

Mājas kafejnīcu dienas – Aizputē un Pāvilostā!

Dienvidkurzemes ziemeļi(1)

6. un 7. augustā Dienvidkurzemes ziemeļos – Aizputes un Pāvilostas pilsētās un apkārtnē – norisināsies lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” rīkotā akcija “Māju kafejnīcu dienas”.

Akcijā piedalīties tika aicināts ikviens – gan esoši ēdināšanas uzņēmumi, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet īpaši šajās dienās atver savas sētas vārtus, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. “Mājas kafejnīcu dienās” neizpaliks arī dažādas kultūras programmas: rokdarbi, spēles, nelieli koncerti, danči, priekšnesumi u.c.

Dienvidkurzemes ziemeļos esiet laipni aicināti apmeklēt un iepazīt 10 mājas kafejnīcas: kafetērija “AVOTS”, Aizpute (7. augustā), “Sakas ielas gastrobārs”, Aizpute (7. augusts), Aizputes novadpētniecības muzejs, sadarbībā ar Aizputes vīna darītavu un Aizputes labāko kūku cepējām kafejnīcā “Aizputes jaunā pilsmuiža” (7. augusts), kafejnīca “Lapka Hemp” Aizputes pilskrogā (6. un 7. augustā), IDEJU MĀJAS tējnīca, Aizpute (7. augusts), kafejnīca “Pie Dzintras”, Aizpute (6. augusts), kafejnīca “RANČOcrew”, Aizpute (7. augusts), kafejnīca “Meža dizaina dārzs”, Cīravas pagasts (6. un 7. augusts), kafejnīca “Ostas skati” Pāvilosta (6. un 7. augusts) un kafejnīca “JūrCafe”, Ziemupe (7. augusts).

Informācijai par mājas kafejnīcu darba laikiem un piedāvāto ēdienkarti, sekot līdzi: facebook.com/Aizpute
facebook.com/PavilostasTIC
www.visitaizpute.lv
www.visitpavilosta.lv
www.majaskafejnicas.lv

Festivāls STĪGA UNPLUGGED/IZŠTEPSELĒTS

stīga_unplugged
No 9. – 11. jūlijam atpūtas kompleksā Lauku Kūrorts, Kazdangas pagastā, norisināsies minifestivāls par un ap mūziku akustiskā versijā, lai pierādītu, ka šādā izpildījumā mūzika mēdz būt ne tikai mierīga, bet arī jaudīga. Ar savām akustiskajām programmām STĪGĀ dalību ņems gan pašmāju mūziķi kā Pienvedēja Piedzīvojumi, Čipsis un Dullais, RIGA Reggae, Matīss Pavītols, Edijs Šnipke u.c., gan arī Gruzijas mūziķis Shota Adamashvili.
Būs divas skatuves uz kurām uzstāsies jau atzītas grupas un izpildītāji, kā arī jebkurš, kurš gribēs citiem parādīt savas muzicēšanas prasmes. Visi ir aicināti ņemt līdzi savas ģitāras un pieskandināt katru STĪGAS mazāko stūri. Teritorijā būs mierīgās atpūtas zona, darbosies vairāki ēdināšanas punkti un bāri. Festivāla apmeklētāji varēs nakšņot kempinga namiņos, hostel tipa istabiņās vai telšu laukumos.
Sīkāka informācija par pasākumu atrodama STĪGAS Facebook lapā: https://www.facebook.com/stigaunplugged

Dzērves muižā zied rožu dārzs

20210701_134950_03

Kur ceļš no Cīravas uz Apriķiem met strauju līkumu, veca parkā malā, koku ieskauta, stāv majestātiska ēka – Dzērves muiža. Jau ilgus gadus ēkā darbojas Dzērves pamatskolas audzēkņi un pedagogi, un viņi par savām mājām pastāvīgi rūpējas un gādā. Ir izremontētas iekštelpas,  tiek kopts parks un ābeļdārzs, tiek stādīti koki un puķes. Diemžēl, veicot skolas fasādes atjaunošanas darbus, nebija iespējams saglabāt skaisto rožu dobi. Tādēļ radās doma stādījumus atjaunot. Kopš 2016. gada, pateicoties skolēnu, vecāku, skolotāju, skolas darbinieku un absolventu ziedojumiem, no selekcionāres  Dailas Trubiņas tika iegādāti 215 rožu dēsti un  lielā rožu dobe atjaunota. Tagad rozes ir saņēmušās un bagātīgi raisa ziedpumpurus, lai priecētu mūs savā krāšņajā ziedēšanā.

Rožu dobē iestādītas 5 šķirņu rozes: „Gebruder Grimm”, „Sangerhauser Jubilaumsrose”, „Spice of Life”, „Orangerie”, „Morning Sun”.

Kultūras pastaiga

195136564_1604081896452699_4679678757926368306_n

Visi ceļi ved uz Aizputi! Baudi vasaru, sestdienu, brīvdienas Aizputē! 
Vasarīgi mutuļos kultūra, māksla, arhitektūra, daba un lieliska atmosfēra visā pilsētā – KLĀTIENĒ! Sākums plkst. 12:00 Liepājas ielā 20.
Štābā laiski varēsi baudīt pa sulas kokteilim, piknikot, mieloties ar gardu zupu un šašliku, parunāt par kaņepēm, vasaras plāniem, vai diskutēt par vēlēšanām un kalt nākotnes ieceres.

Vairāk info: https://www.facebook.com/lapkahemp

Ieplāno Lieldienas Aizputes novadā!

A6-01

Ja vēlies kopā ar ģimeni izkustēties Lieldienu brīvdienās, jautri pavadīt laiku un iepazīt Aizputes novada vietas, tad lec mašīnā, ņem līdzi uzlādētu telefonu un dodies piedzīvojumā. Spēle pastāstīs Tev par Aizputes novadu, ļaus izspēlēt dažādus uzdevumus, uzzināt faktus un jautri pavadīt laiku.

Aizrautīgākos spēlētājus sagaidīs balvas no fantastiskajiem Aizputes novada uzņēmējiem!

Sīkāku informāciju ar norādēm varēsi atrast IDEJU MĀJAS profilos 2. aprīļa rītā. Tāpēc seko līdzi un skaties, ko Aizputes novads Tev ir sagatavojis! Spēle ir BEZMAKSAS un tā norisināsies Actionbound aplikācijā.

Organizē:  Aizputes kultūras nams, Aizputes novadpētniecības muzejs, Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs, Aizputes pagasta saieta nams, Cīravas kultūras nams, Kalvenes kultūras nams, Kazdangas pagasta kultūras un izglītības centrs un Aizputes novada jauniešu “IDEJU MĀJA”.

20200311_115126

Aizputē jauns tūrisma objekts – radošā darbnīca “LaLu”!

 

Ja plāno brīvo laiku pavadīt Aizputē, aicinām apmeklēt meistares Lailas Luzeres radošo darbnīcu. Darbnīcā tiek radītas tamborētas, adītas un šūtas rotaļlietas, kā arī cepures, cimdi, mauči ar izadītiem smalku pērļu rakstiem, zīda lakati, šalles un kaklasaites visiem vecumiem un gaumēm. Darbnīcā iespējams arī iegādāties meistares darinātās rotaslietas, filcējumus un suvenīrus. Meistarklasēs vari pats sev izgatavot kādu īpašu suvenīru, bet aktīvākiem pasākumiem piedāvājumā labiekārtots dārzs.

Vairāk info: http://visitaizpute.lv/place/radosa-darbnica-lalu-2/

Lalu_radosa_darbnica_logo-02

AIZPUTEI 772!

1.aizpute

Svētku programma: http://www.aizputesnovads.lv/docs/2020.-AIZPUTES%20SV%C4%92TKI.pdf

Aizputes novada dome lēmusi, ka ikgadējie pilsētas svētki 7. un 8. augustā notiks, tiesa, lakoniskāki un ievērojot ierobežojumus. Aizputes svētku akcents likts uz koncertiem, savukārt, netiek rīkotas ierastās balles, lai nepārkāptu pašreizējo publisku pasākumu rīkošanas likumu. Piektdienas vakars iesāksies ar ģitārista Aleksandra Krasavina izpildītu romantisku fona mūziku vakara noskaņai „Krēslas stundā” divos cēlienos – plkst. 21.00 un 23.30, savukārt, desmitos vakarā Sv. Jāņa Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā būs iespēja baudīt LNSO sitaminstrumentu grupas mūziķa, marimbas virtuoza Riharda Zaļupes solokoncertu „Vasaras atmosfēras”. Baznīcā apmeklētāju skaits būs ierobežots, tāpēc tās ārpusē koncerts tiks translēts uz ekrāna. No sešiem vakarā Tebras upes krastā noritēs 16. Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs ar tradicionālo čuguna liešanu, bet astoņos pilsētas bibliotēkā varēs satikt rakstnieci Daci Priedi.Naksnīgākus viesus priecēs “Vinila (kardio) ritmi Pilskrogā”, sākot no desmitiem vakarā.

Nākamajā dienā, 8.augustā, dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus un gardumus varēs iegādāties tradicionālajā Aizputes svētku gadatirgū tirgus laukumā Zvaigžņu ielā, savukārt,mākslinieciskās aktivitātes notiks Saules ielas ābeļdārzā. Plkst. 16.00 koncertu sniegts pianists Zigurds Turss. Pēc viņa ar akustisko koncertu „12 stāsti vasaras vakaram” uzstāsies Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs (no grupas “The sound poets”), bet vakaru noslēgs grupa „The Swamp Shakers” ar koncertprogrammu “Vasaras nakts rock n’ roll”.

Bērni svētku prieku varēs gūt, piedaloties fantāziju “Masku ballītē” – diskotēkā ar pasaku tēliem, kur paši bērni tiek aicināti ierasties ar dažādām maskām, kā arī izmēģinot roku “Smilšu spēļu” darbnīcās “Pieneņpūkas”.

Kultūras namā tiks atklāta izstāde “Liepājas Mākslas kolēģu biedrības gleznošanas plenērs Aizputes pilsētā”, bet novadpētniecības muzejā – fotogrāfa Mārtiņa Kalniņa fotoizstāde.

Abas svētku dienas pie Dzirnavu dīķa darbosies “Radošais bruģis”, kā arī būs pieejama laivu un katamarānu noma. Jāatzīmē, ka esošā valstiskā stāvokļa dēļ sabiedriskā ēdināšana pasākumu norises vietās netiks nodrošināta. Pilna pasākumu programma pieejama Aizputes novada mājaslapā, „Aizputes Avīzē” un sociālajos tīklos (facebook.com, instagram.com).
Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte: “Aizputes pilsētas svētki ir kļuvuši par neatņemamu Aizputes dzīves sastāvdaļu, ko ik gadu ar nepacietību gaida gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi, piešķirot tiem īpašu nozīmi savā apmeklējamo pasākumu plānā. Taču šis gads visā pasaulē epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ ir sarežģīts visdažādākajās nozarēs, īpaši kultūras, sporta un izklaides sfērās, kas pēc būtības paredz ļaužu pulcēšanos, socializēšanos un iesaistīšanos dažādās kopējās aktivitātēs un notikumu baudīšanā.” Viņa uzsver, ka šie Aizputes svētki tiks organizēti mazākā, lakoniskākā formātā ar ierobežotu apmeklējumu un norišu laiku, atbilstoši esošai likumdošanai un stāvoklim valstī. “Ievērojot visus piesardzības pasākumus, varēsim iepriecināt aizputniekus un pilsētas viesus ar citādiem – maziem svētkiem Aizputē. Aicinu pirms svētkiem sapost savus namu un dārzus, kā arī neaizmirst svētku dienās – 7. un 8. augustā, izlikt Valsts vai Aizputes pilsētas karogu,” Sanda Zālīte rosina.

Saistībā ar ierobežojumiem, kādi valstī noteikti publisku pasākumu apmeklētājiem, iedzīvotāji tiek lūgti būt saprotošiem, nedrūzmēties, ievērot 2 m distanci un būt atbildīgiem cits pret citu. Priecīgus svētkus!

INGUNAS VĀLODZES LILIJU IZSTĀDE 2020

No 8. jūlija līdz 25. jūlijam, atsaucoties uz pagājušā gada atsauksmēm un apmeklējumu, arī šogad liliju ziedēšanas laikā Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā, Atmodas ielā 16, norisināsies aizputnieces Ingunas Vālodzes audzēto liliju izstāde!
Inguna Vālodze liliju ziedus un sīpolus audzē kopš 2003. gada un iesākumā vien bijušas nedaudz vairāk par desmit dažādām liliju šķirnēm. Šobrīd audzētava piedāvā iegādāties vairāk kā 70 liliju šķirņu ziedus un sīpolus, kurām šajā gādā ir nākušas klāt jaunas šķirnes.

Izstādes laikā būs iespēja apskatīt dažāda veida liliju ziedus, kas šogad uzziedējuši dārzā pirmo reizi, kā arī iespēju satikt ziedu audzētāju un uzdot interesējošos jautājumus par liliju audzēšanu, kopšanu, uzglabāšanu un iegādāšanos – 14. jūlijā plkst. 11:00 – 12:00 un 24., 25. jūlijā plkst. 14:00 – 15:00.

Grupas ekskursiju uz Ingunas Vālodzes liliju dārzu var pieteikt Tūrisma informācijas centrā vai pa tālr. 28617307. Ekskursija notiks 17. jūlijā. Tikšanās vieta Atmodas iela 16, Aizpute plkst. 17:00. Transports jānodrošina pašiem.

Organizē:
Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs sadarbībā ar ziedu audzētāju Ingunu Vālodzi – www.amaranti.lvlilijas-1

VĒSTURISKO PARKU UN DĀRZU DIENAS KAZDANGĀ!

darzi

 

VĒSTURISKO PARKU UN DĀRZU DIENU 2020 NORISE KAZDANGĀ

2020.GADA 5.JŪLIJĀ

Kazdangas muižas parka un ēku vēstures stāsts no Kazdangas pils līdz Dzirnezera ūdenskritumam”

Kazdangas pils un baroni Manteifeļi-Scēges veido bagātu un interesantu vēstures stāstu grāmatu, kuru pāršķirstot, izzinām arvien ko jaunu un nezināmu par Kazdangu un muižas parku. Ielūkosimies pils vēstures stāstā, caurvijot notikumu līkločus pār Akmens tiltu cauri Pils gatvei un Liepu gatvei līdz nonāksim pie Dzirnezera ūdenskrituma.

Pastaiga gida pavadībā: plkst. 12.001 tūre; plkst. 15.002 tūre.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 28616717 līdz 04.07.2020. plkst.17.00.

Pastaigas laikā iepazīsim Kazdangas muižas parka un ēku vēstures stāstu ceļa posmā no Kazdangas pils līdz Dzirnezera ūdenskritumam.

Vakara koncertsplkst. 18.00 no Kazdangas pils balkona.

Duets “Tomēr jāpadomā” (Sanita un Renārs) dziedās visiem zināmās un tautā iemīļotās dziesmas.

Kazdangas muzeja apskateno plkst. 10.00 – 17.00, pilī apskatāma arī Viļņa Bulava karikatūru izstāde. Ieejas biļete muzejā – 1,00 EUR/persona.

Kontaktpersona: Ilze Holštroma, Kazdangas muzeja vadītāja, tālr. 28616717, e-pasts: muzejs@kazdanga.lv

AIZPUTES KOKA ARHITEKTŪRAS MANTOJUMS

Aizpute _plakats20

Šogad no 28. – 30. maijam Aizputē atkal pulcēsies RISEBA un RTU arhitektūras studenti lai šarmantās mazpilsētas inspirēti dotu savu redzējumu un idejas Aizputes attīstībai un mantojuma saglabāšanai. LLU un Klaipēdas studenti plenēram šogad sekos attālināti.

Ja iepriekšējos plenēros tika pievērsta uzmanība Aizputes pilij un pilsētas centra pilsēttelpai, tad šis jau būs otrais plenērs, kas veltīts unikālajam Aizputes koka arhitektūras mantojumam. Šī gada plenēra akcents un virsuzdevums būs modernu tehnoloģiju izmantošna pilsētvides un objektu fiksēšanā un projektēšanā. Studenti kopā ar Latvijas labākajiem speciālistiem piedalīsies Aizputes centra pilsēttelpas fotofiksācijā ar drona palīdzību, atsevišķu koka arhitektūras objektu skenēšanā, detaļu uzmērīšanā un fotografēšanā kā arī arhīvu un muzeju materiālu izpētē. Tas viss nolūkā iegūt kompleksu redzējumu par Aizputes centra pilsēttelpas struktūru un atsevišķām būvēm. Eksperti kopā ar studentiem izveidos Aizputes pilsētas centra fragmenta 3D modeli. Dati tiks sagatavoti atbilstoši Nacionālajai Kultūras mantojuma pārvaldes standartiem un nodot NKMP, Aizputes pilsētai, projektētājiem un ēku īpašniekiem bezatlīdzības lietošanai.

Plenērā kopā ar studentiem strādās RTU Asociētais profesors Māris Kaļinka, RISEBA pasniedzēji Jānis Dripe un Jānis Kreicburgs, RTU pasniedzējs Egons Bērziņš, RISEBA un RTU pasniedzējs Lauris Goldbergs, dronu pilotēšanas eksperts Egīls Markus un citi speciālisti.

Šogad plenēra dalībniekus uzņems un plenēra organizēšanā aktīvi iesaistās Aizputes rezidenču centrs SERDE.

Plenēra organizatori ir RISEBA Arhitektūras skola, Aizputes novada dome un Rezidenču centrs SERDE sadarbībā ar RTU.

INFORMĀCIJA

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu un Aizputes novada dome rīkojumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī, reaģējot uz Covid-19 vīrusa izplatīšanos, no 17. marta līdz 14. aprīlim Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs apmeklētājiem būs slēgts.

Darba laikā esam sasniedzami pa e-pastu: turisms@aizpute.lv vai zvanot pa tālr. 28617307.

Būsim atbildīgi viens pret otru! Saudzēsim sevi un apkārtējos!

ORIENTĒŠANĀS SEZONAS ATKLĀŠANA

No 28. marta atsāksies āra orientēšanās pasākumi Liepājā un tās apkārtnē, aicinot ikvienu interesentu piedalīties gan orientēšanās apmācībās, gan sacensībās dažādās Lejaskurzemes vietās.
Orientieristi sezonu sāks 28. martā ar sacensībām “Lejaskurzemes čempionāts”, kas notiks Nīcas novada Pāļu kalna apkārtnē. Pieteikties sacensībām var līdz 25. martam elektroniski Latvijas Orientēšanās federācijas mājaslapā https://lof.lv/pieteikumi.

Šogad orientēšanās seriāls “DR-krasts” kopumā veidos 20 posmus dažādās Lejaskurzemes vietās – Grobiņā, Pāvilostā, Nīcā, Aizputē, Durbē, Lieģos, Kazdangā, Ziemupē, Cīravā, Vērgalē, Kalvenē un Liepājā. Orientēšanās seriāls sāksies 7. aprīlī un turpināsies līdz pat 29. septembrim.
Aktuālajam orientēšanās pasākumu kalendāram var sekot līdzi DR-krasts sociālā tīkla profilā facebook.com/drkrasts vai mājaslapā www.dr-krasts.garm.lv.
Savukārt rudenī orientēšanās pasākumus Liepājā noslēgs Latvijas orientēšanās nakts 25. septembrī un Liepājas orientēšanās čempionāts 10. oktobrī.
Orientēšanās pasākumi notiek ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Papildu informācija
Jānis Bethers
Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs “DR-krasts”
vadītājs
Tālrunis: 29 199 411
E-pasts: janisbethers@inbox.lv

orientesanas kalendars 2020 precizets

Tikšanās ar arheologu Juri Urtānu

Pilskalni kā tūrisma resurss. Aizputes apkārtnes pilskalnu apsekošana dabā.

Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs 2019. gada 29. novembrī aicina uz tikšanos ar arheologu, Latvijas Kultūras akadēmijas profesoru Juri Urtānu.

• 13.00 – 15.00 Pilskalni kā tūrisma resurss. Aizputes apkārtnes pilskalnu apsekošana dabā.
Tikšanās vieta: Aizputes novada Tūrisma Informācijas un Mūžizglītības centrs, Atmodas iela 16. Ar savu personīgo transportu!
Pieteikšanās obligāta! līdz 26. novembrim šeit: https://forms.gle/27ngyD87rMWKSzMh6

• 16.00 – 17.30 lekcija – diskusija “Arheoloģija un mantracība. Mūsdienu izaicinājumi. Arheologa viedoklis”. Lekcijā uzzināsim par arheoloģijas pieminekļu pieejamību, aizsardzību un mantracību. Diskusijā noskaidrosim, ko darīt ar atrastu senlietu un kādas sadarbības iespējas pastāv starp arheologiem un mantas meklētājiem? Norises vieta: Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs, Atmodas iela 16.

Vairāk informācijas pa tālr.28617307 vai e-pastu: turisms@aizpute.lv.

LEĢENU NAKTS 2019

Renegad Sunset Pacque Vanilla Tropico Beats Turn Left on Sunday Electric Beats by Cody Tricky Trick Snap Pat and Paisley Faded Realm Brash Lads x MickeyKā jau ierasts, oktobra pēdējā sestdienā norisināsies biedrības “Latvijas Piļu un muižu asociācija” organizētā Leģendu nakts, kad apmeklētājiem atdzīvosies nostāsti un vēsturiski fakti, kad piļu un muižu kultūras mantojumu varēs iepazīt daudzveidīgos un neierastos rakursos.
Aizputes novadā Leģendu nakts pasākums un aktivitātes notiks Apriķu muižā un Kazdangas pils kompleksā!
Apriķu muiža:
Muiža pirms mums un ar mums”.Lieliska iespēja iepazīt Apriķu muižu īpašā gaismas un skaņas noskaņās, kad vēstures stāsti savijas ar mūsdienu dzīvi un aktivitātēm.20.00 “Pēdosim vēsturē!” Sajūtu pastaiga muižas kompleksā. Pagraba velvju noslēpumi kopā ar Liepājas Raiņa 6.vsk. 7.klases skolēnu piedāvātā Biznesa plāna vēstures šova elementiem.
21.30 Muzikāls iepriecinājums “Cauri laikiem”.
22.30 Kaimiņu muižas pārsteigums; Meistardarbnīca – Vēja zvani vēju stundā! Ļausimies vēja vilinošajiem darbiem un tā visdažādāko skaņu radīšanai.

Kazdangas pils komplekss:
Taču šonakt Kazdang`s parkā – tūrisma sezonas noslēguma pasākums.
Neaizmirstams piedzīvojums Kazdangas parkā. Šausmas, Kapeņu stāstiņi, konkursi un piedzīvojumi.

20.00-21.30 aktivitātes bērniem, jauniešiem, ģimenēm un sevišķi bailīgiem, pastaiga pa baiļu trasi bez šausmu efektiem,
21.00 nakts skrējiens pa baiļu trasi “No Dangas līdz Dangai caur Baronu” bez šausmu efektiem.
22.00-24.00 aktivitātes pieaugušajiem, pastaiga pa baiļu trasi ar šausmu efektiem,
23.00 nakts skrējiens pa baiļu trasi “No Dangas līdz Dangai caur Baronu” ar šausmu efektiem.

Tiks kurināts maģiskais ugunskurs un vārīta raganu tēja. Visiem, kas ieradīsies maskās – pārsteigums.
Pasākumam atbilstošu muzikālo pavadījumu nodrošinās DJ no 20.00 līdz 24.00. Būs pieejama piknika vieta ar ugunskuru, galdu un soliem. Līdzi ņemt lukturīšus.

Reģistrācija un informācija no plkst. 19.30 Kazdangas tūrisma informācijas punktā, Kazdangas pilī, Jaunatnes gatve 1.

Lekcija: Vēsturisko ēku saglabāšanas vadlīnijas

Business in social media(1)

26. jūlijā plkst. 18:00 Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā notiks lekcija par vēsturisko ēku saglabāšanas vadlīnijām. Lekciju vadīs būvarheologs un Tāšu muižas īpašnieks Juris Zviedrāns.

Aicināti visi, kas ikdienā dzīvo un saimnieko Aizputes vēsturiskajā centrā un senos namos. Vietu skaits ierobežots! Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 28617307 vai e-pastu: turisms@aizpute.lv

Aicinām vietējos iedzīvotājus iepazīt, novērtēt un saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu – Aizputes vecpilsētu, nākamajām paaudzēm!

“A/S Kurzemes atslēga – 1″ ražošanas ēkas ekskursija

Kurzemes atslēgas rūpnīcas ražotnes un kompleksa apskate

Izmanto iespēju aplūkot “A/S Kurzemes atslēga – 1″ ražošanas ēku gida pavadībā 26. aprīlī plkst. 13:00.

❗️ Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās ❗️

Pieteikšanās pa ☎️ tel.28617307 vai elektroniski aizpildot anketu https://forms.gle/3VCZ5TcfNPbU6SRg6 .

⚙️ Ekskursijas dalības maksa 3 eiro gida pavadībā. ⚙️

Sarkanā trīsstāvu ķieģeļu ēka ir tipisks 19. gs. beigu ražošanas ēkas paraugs ar bagātīgu galvenās fasādes arhitektonisko noformējumu un kā padomju laikā , tā arī mūsdienās ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Fabrika tika dibināta 1890. gadā, lai izgatavotu aptieku kastītes, kulītes un etiķetes. Fabrikas ražojumus līdz Pirmajam pasaules karam izplatīja pa visu carisko Krieviju. Otrā pasaules kara gados rūpnīcā vācu armija laboja ieročus. Kopš 1960. gada šajās telpās darbojas A/S “Kurzemes atslēga – 1″, kas ražo būvkalumus, durvju slēdzenes un utml. Ievērības cienīgs ir “Kurzemes atslēgas” kluba telpu interjers, kurā saglabājies autentisks padomju laika stils.

*Pasākuma laikā iespējama Jūsu personas datu apstrāde reģistrēšanās nodrošināšanai, kā arī fotografēšana un filmēšana pasākuma publicitātes vajadzībām.

Izzinoša ekskursija kopā ar pētieku Juri Zviedrānu

Izzinoša-ekskursija

 

Sestdien, 23. martā plkst 10.00 Aizputes novada Tūrisma un Mūžizglītības centrs organizē kultūrvēsturisko mantojumu izzinošu ekskursiju kopā ar pētnieku Juri Zviedrānu.

Uzzināsim par jaunākajiem atklājumiem saistībā ar Kurzemes Doma baznīcu Aizputē un Aizputes vecpilsētu, dosimies apmeklēt Tāšu Padures un Lažas Padures muižas.

Esat aicināti pieteikties līdz 21. martam šeit: https://goo.gl/forms/vBAxHuIwO4cnLbyB3 vai zvanot 28617307 (var pieteikties arī atsevišķu objektu apskatei). Vietu skaits ierobežots.