cīrava-tip

Cīravas Senlietu krātuve

Muzeja ēka celta 19.gadsimta 20.gados kā krājaizdevu sabiedrības (bankas) mītne, vēlāk izmantota dažādiem mērķiem – bijis pasts, dzīvokļi, kolhoza kantoris, pagasta padome. Muzeja ekspozīcijas stāsta par saimnieciski ekonomisko un kultūras dzīvi Cīravas pagastā un Latvijā. Krājuma fondos ir daudz uzziņu materiāli un fotogrāfijas, baznīcas grāmatas, žurnāli, albumi, kā arī dažādi sadzīves priekšmeti, kurpnieka un cepurnieka […]

dzerves_muiza

Dzērves muižas komplekss un parks

Dzērves muižas (Dsehrwen) kungu māja celta 19. gs. sākumā. 1905. gada revolūcijā nodedzināta un vēlāk, no 1906. – 1912. gada, rekonstruēta pēc arhitekta G. Berči projekta neoklacisisma stilā. No baronu laikiem labi saglabājies ir liels baltu podiņu kamīns, kāpnes ar margām un 20. gs. interjera dekoratīvā apdare. Muižas kompleksā ietilpst arī 6,7 ha liels Kurzemes angļu stila ainavisks parks. Šobrīd muižā atrodas Dzērves pamatskola.

Adrese: Dzērve, Cīravas pagasts, Aizputes novads

ciravas_pils

Cīravas pils

Cīravas muižas pils (Zierau) celta 1752. gadā kā fon Manteifeļu dzimtas medību pils. 19. gs. 60. gados pils tika pārbūvēta neogotiskā stilā. Namā daļēji saglabājusies 19. gs. interjera apdare, tai skaitā eklektiski griestu gleznojumi un stuka rotājumi. Apskatām no ārpuses!

Adrese: Cīrava
Internetā: www.cirava.lv